מערכות סינון אוויר

מערכות סינון אוויר ניתנות להתקנה במפעלים רבים ובתעשיות שונות: תעשיית המזון, הפלסטיק, הבניין, הכימיה, המתכת, התעשיות הביטחוניות ועוד. מערכות סינון האוויר עושות שימוש במסננים שיטות סינון שונות: מתקני סינון בשיטה רטובה, מסנני קרטרידג' עם ניקוי עצמי אוטומטי בלחץ אוויר, מסנני פחם פעיל, מסננים אלקטרוסטאטיים, ציקלונים, מסנני שרוול ועוד.
מערכות סינון האוויר מותקנות בעיקר במפעלים ובתעשיות. תפקידן של מערכות סינון אוויר הוא יניקה ואיסוף של אבק, נסורת, שבבים, עשן, אדים, אדי שמן וכדומה, הנמצאים באוויר ומסוכנים לנשימה. מערכות סינון אוויר נועדו לשמור על בריאות העובד, נוחות סביבת העבודה, שיפור תהליכי ייצור ולא פחות חשוב, שמירה על איכות הסביבה.

מערכות סינון אוויר לענף המזון

הדרישות לסינון ולנידוף במטבחים מוסדיים גדולים שונות מאשר במטבחים ביתיים. מטבחי-ענק בבתי מלון, באולמות אירועים ובמסעדות נדרשים להכנה ולבישול של מאכלים בכמויות מסחריות, מה שבהכרח עלול למלא את חלל המטבח בעשן, בקיטור רותח, באדי שמן מחניקים ועוד. מערכות סינון אוויר פותרות את הבעיה הזו, מנתבות את האוויר המלוכלך הרחק מחלל המטבח ומהעובדים. האוויר חוזר למטבח באמצעות מפוחים, כאשר הוא נקי מכל מיני חלקיקים מציקים, ואף מסוכנים, שעלולים לחדור למערכת הנשימה בגוף.
לנוכח המגוון הרב, כאשר בוחרים מערכות סינון למפעל יש להיעזר באנשי מקצוע מיומנים אשר יתאימו את מערכות סינון האוויר לצרכים הייחודיים של המפעל. הפרמטר הראשון על-פיו בוחרים מערכות סינון אוויר הוא סביבת העבודה והחומרים הנפלטים לאוויר במהלך העבודה. מערכת סינון אוויר המתאימה לתהליך ייצור שבו ישנם אדי שמן אינה מתאימה לסביבת עבודה שבה יש נסורת ואבק.
גם מערכות סינון האוויר דורשות פעולות תחזוקה תקופתיות שיבטיחו את פעולתן התקינה לאורך זמן. כמו כן חשוב להתאים ולחדש את מערכות סינון האוויר במידה ותהליך הייצור השתנה.
אם אתה מעוניינים במערכות סינון אוויר, זה לא המקום להתפשר על איכות. מערכות סינון אוויר הן שיבטיחו את בריאות עובדיכם וישמרו על סביבת עבודה יעילה ונעימה. בחברת "גקו" עובדים אנשי המקצוע המנוסים והמקצועיים ביותר, שיבטיחו לכם שירות אמין ויעיל.
המערכת כוללת סוגים שונים של פילטרים (מסננים) האמורים לסנן את האויר רווי השמן הנפלט לאוויר.

סוגי פילטרים

מסנני נייר/קרטון

מסנן מיקרופייבר F18

פילטר קרטון מקופל, הנקרא FARR או Z-LINE, בעל תמיכה מובנית לקיפולים, וקרטון איכותי היעיל בספיחת לחות.
שיטת הקיפולים שלו מאפשרת לו להגיע לספיקות גבוהות במפלי לחץ נמוכים.

המר גלאס

מסנן אמרגלס

מסנן שעשוי מסיבי זכוכית מסנן זה הוא סינון ראשוני לשימוש ביחידות מיזוג אוויר. בעל קיבולת קליטת אבק גבוהה והתנגדות נמוכה.

אלומיניום

מסנן מש אלומיניום

המסנן ניתן לשטיפה ומיועד לעבודה בעומס גדול של אוויר חם רווי שמן ועשן ,ולכן הוא ממולץ ביותר כקדם מסנן למערכות נידוף עם גריל פחמים \צליית בשר

מסנן שקים (כיסים)

מסנן כיסים

למסנן זה שטח סינון גדול וכושר סינון גבוה f6-f9
המסנן משמש כמסנן מכני סופי לאוויר רווי אבק וחלקיקי שמן והוא מותאם למערכת סינון אוויר במערכות נידוף למטבחים תעשייתיים או ליחידות טיהור אוויר . הכיסים מגדילים את שטח הפנים של הפילטר וכך מאפשרים כניסת כמויות אוויר גדולות יותר.

אלקטרו סטטי

מסנן אלקטרוסטטי

מיועדים לסינון חלקיקים עדינים של מוצקים, עשן, אדי שמן

פחם פעיל

פחם פעיל

פחם פעיל הוא מוצר המשמש בעיקר לספיחת ריחות ומזהמים.
הוא משמש לספיחת ריחות רעים לאחר שהאוויר עבר סינון עיקרי, וייעודו המשני הוא הקטנת כמות החלקיקים המזהמים הנפלטים לסביבה.

החלפת מסננים

מסננים הם חלק בלתי נפרד מכל מערכת של סינון אוויר
בכדי לשמור על אוויר מסונן ונקי ולמנוע ריחות בתוך המסעדה, המטבח והסביבה יש להקפיד על החלפה בתדירות נכונה של המסננים.
חברת גקו שירות למטבחים מבצעת התקנה והחלפת מסננים לכלל המטבחים המוסדיים והתעשייה