מנדפים תעשייתיים

את המנדף מיצרים מנירוסטה 304 מלוטשת, בעובי 1.25 מ”מ.
כל חיבורי המנדפים מרותכים ומלוטשים בגימור חלק ומקצועי, יש להתאים כל מנדף לפי מידות ציוד הבישול או הצלייה הממוקם מתחתיו, ולהוסיף 10 ס”מ לכל כיוון על מנת לקבל רמת נידוף נדרשת ויעילה.

התקנת המנדפים

המנדף מותקן מעל ציוד בישול או צלייה, במנדף מותקנים מסננים מנירוסטה שתפקידם לעצור את טיפות השמן ואת הגיצים/הלהבות הפורצות במהלך צליה ובישול המזון.
המסננים מותקנים בתוך מסילות ניקוז מוגבהות ממסילת הניקוז ההיקפית, בקצה של המסילה לרוב תהיה מגירת איסוף שמן אשר ניתנת לשליפה ורחיצה.
בחלקו התחתון של המנדף קיימת מסילת ניקוז היקפית עם צינורית ופקק שניתן להבריג.
בצמוד לתקרת
המנדף תיקני יותקנו גופי תאורה מוגני חום ואטומים לרטיבות המספקים תאורה מעל אזור הבישול.

תפקיד המנדפים

מנדף למסעדה

להרחיק מזהמים, כגון עשן, חום, אדים ושומן מאזור העבודה במקומות כגון מפעלים, מסעדות ומטבחים עסקיים ומוסדיים אחרים. הזנחת ניקיונם של מנדפים וארובות לאורך זמן, מביא ליצירת מפגע תברואתי ואף למפגע בטיחותי. כך, למשל, בארובות מצטברים שיירים של חומרי בערה וגזים, אשר יכולים להביא בסופו של דבר להתלקחות של הארובה כולה. בשל האופן בו מותקנות ארובות, התלקחות זאת יכולה עד מהירה להביא לדליקה שתכלה את הבניין כולו. במידה ואנרגיית הבערה חזקה דיו ולא נמצא לה מוצא ראוי, ההתלקחות יכולה אף להביא לפיצוץ ולפציעות חמורות.
בכל הנוגע למנדפים, בשל תפקידם ופעולתם, מצטברים במנדפים שומנים ושיירי חומרים נוספים. כאשר לא מבצעים ניקוי מנדפים באופן סדיר, שכבת זוהמה זו מתחילה להיפרד מדפנות המנדף ולעשות את דרכה בחזרה מטה. מכיוון שמנדפים מותקנים מעל אזור הבישול, ומכיוון שחום הלהבה מסייע בהמסת השומנים ובהובלתם מטה, הסכנה להתלקחות השמן ולבעירה הינה גדולה ואסון הופך לשאלה של זמן בלבד.

חברת GAKO שירות למטבחים מתמחה בהתקנה ותכנון נכון של מנדפים למסעדות ולתעשייה  עם ניסיון רב שנים המאפשר לחברתנו לעמוד בראש תחום ניקוי והתקנת המנדפים בישראל ולהעניק ללקוחות תוצר סופי של מנדפים שמחזיקים לעוד שנים קדימה