ניקוי מערכות נידוף

על מנת לנקות מנדפים וארובות בצורה הטובה ביותר מפעילה חברת גקו צוותי עבודה מקצועיים ומיומנים, המנקים עד טיפת השומן האחרונה, תוך הקפדה על שימוש בשיטות עבודה יעילות ובחומרי ניקוי איכותיים וידידותיים לסביבה. החברה מספקת את שרותיה במחירים אטרקטיביים, בתנאי תשלום הוגנים ובזמנים הנוחים ללקוח.
ניקוי המנדפים והארובות מתבצע על ידי אנשי מקצוע אחראיים ומנוסים, מבלי להפריע להתנהלות השוטפת של העסק. בסוף עבודת הניקוי מקבל הלקוח אסמכתא מטעם חברת גקו שרות למטבחים בע"מ על ביצוע העבודה עבור הרשויות המתאימות (איכות הסביבה, כיבוי אש, חברות הביטוח).

למה לנקות את מערכת הנידוף?

ישנן מספר סיבות עיקריות מדוע חשוב להקפיד על ניקוי מנדפים, ניקוי ארובות ותחזוקה שוטפת של מערכת הסינון והמפוח:
בטיחות
שומן המצטבר במנדף, בתעלה, במערכת הסינון ובמפוח יכול להיות בעיה גדולה.
שומן עלול להתלקח כשהוא מוצק, נוזלי או במצב של גז ולגרום לשריפה.
מחצית מהשריפות האלה מתחילות במטבח. הגורמים לשריפות הם בדרך כלל ציוד מסוים שיש במטבח, שמן מטיגון בשמן עמוק, שריפות בתנורים ובמשטחי צלייה. בנוסף, שריפות עלולות להיגרם משומן שהצטבר במנדפים ובתעלות. הכל מתחיל באזור המנדף.
כל מה שקורה אחרי התלקחות להבה, תלוי ברמת התחזוקה של מערכת נידוף העשן ומערכת כיבוי האש האוטומטית.
הקפדה על ניקוי מנדפים, ניקוי ארובות ותחזוקה נכונה של מערכת הסינון והמפוח יכולה לצמצם משמעותית את הסיכוי לשריפה.

שמירה על מערכת נידוף העשן

טיפול תקופתי וקבוע במערכת נידוף העשן יכול לסייע לשמירה על המערכת במצב אופטימאלי לאורך שנים, יכול למנוע תקלות, נזילות וסתימות ולחסוך זמן וכסף יקרים.
שומן המצטבר במערכת נאגר ועם הזמן מתחיל לטפטף ולנזול הן מהמנדף, הן מהארובות והן ממערכת הסינון והמפוח. נזילות השומן עלולות להחמיר עם השנים ולהוות מטרד לעבודה שוטפת של העסק.
הקפדה על ניקיון והיגיינה בסביבת המטבח ושמירה על איכות הסביבה יתרון נוסף בניקוי מנדפים, ניקוי ארובות ובטיפול קבוע במערכת נידוף העשן הוא סביבת העבודה שנשמרת נקייה וברמת היגיינה גבוהה. סינון האויר הנפלט החוצה תורם לשמירה על איכות הסביבה. הקפדה על ניקיון והיגיינה בסביבת המטבח
יתרון נוסף בניקוי ובטיפול קבוע במערכת נידוף העשן הוא סביבת העבודה שנשמרת נקייה.

ניקוי מנדפים, ארובות, מערכת סינון ומפוח

חברת גקו שרות למטבחים בע"מ מתמחה בניקוי ותחזוקת מנדפים, ארובות, מפוחים ומערכות סינון. בחברה פועלים צוותים אשר עברו הכשרה מקצועית ואשר עובדים תחת פיקוחו של מנהל עבודה.
כאשר הצוות מגיע למקום, מנהל העבודה מבצע סריקה ראשונה על מנת לזהות נקודות חשמל חשופות, מכשירי בישול רעועים ולא יציבים, חפצים או מכשולים באזור סביבת העבודה. העובדים מפנים חפצים הממוקמים מתחת למנדף, מכסים את הציוד בניילון עבה, מכסים נקודות חשמל ואת הרצפה ומכינים את האזור לעבודה.

ניקוי מנדפים

גירוד יסודי של שכבת השמן הראשונית במקומות גלויים ובמסילות פנימיות של המנדף בעזרת שפכטלים מסוגים שונים. ניקוי המנדף דורש זהירות רבה על מנת לא לפגוע במערכת כיבוי האש האוטומטית.
בהמשך הניקוי מתיזים מסיר שומנים לתוך ועל המנדף. מסיר השומנים הוא על בסיס מים, ידידותי לסביבה ומאושר על ידי משרד הבריאות.
לאחר מספר דקות, כאשר מסיר השומנים המיס את השמן שהצטבר על המנדף, משפשפים בעזרת ברזליות את כל חלקי המנדף. לסיום מתיזים מים חמים על המנדף. במקרה הצורך הפעולות מתבצעות מספר פעמים עד לקבלת מנדף נקי.

ניקוי תעלות / ארובות מקשרות ומרכזיות

ניקוי ארובות

ניקוי תעלות / ארובות מקשרות ומרכזיות
ניקוי התעלות / הארובות מתבצע על ידי גירוד התעלה מבפנים בעזרת שפכטלים עד חשיפת המתכת כפי שמוגדר בתקן NFPA 96.

ניקוי תעלות / ארובות מרובעות

תעלות / ארובות שקוטרן נמוך מ-50X50 – בתעלות / בארובות אלה הצוות מבצע מספר פתחי שרות דרכן תבוצע עבודת הגירוד. בסיום העבודה הצוות סוגר ואוטם את הפתחים.
בתעלות / בארובות מרובעות שקוטרן מעל 50X50 יבוצע פתח שרות אחד גדול והניקוי יבוצע על ידי זחילה באותה טכניקה של גירוד.
בתעלות / בארובות עגולות יבוצעו פתחי שרות דרכן תבוצע עבודת הגירוד.

ניקוי מערכות סינון

לפני פתיחת מערכת הסינון, הצוות מוציא את כל המסננים / פילטרים מהמערכת ופורש אותם על יריעת ניילון. כל מערכת הסינון עוברת גירוד עם שפכטלים וניקוז כל הצטברויות השמן. בסוף העבודה המסננים / הפילטרים מוחזרים אל מערכת הסינון.
ניקוי המערכת אינו קשור להחלפת מסננים. החלפת המסננים מבוצעת על פי בקשת הלקוח.

ניקוי מפוח

במפוח מבצעים פתח שרות, דרכו מגרדים את פנים המפוח ואת הלהבים.

הניסיון הרב הצבור בחברת GAKO שירות למטבחים יחד עם עבודה מקצועית ותכנון נכון מאפשר לחברתנו לעמוד בראש תחום ניקוי מערכת נידוף עשן בישראל ולהעניק ללקוחות תוצר סופי עם ניקיון ללא פשרות.